Екстракт од матични клетки како превенција против стареење

Гарденија и Роза Колекција

Првиот чекор за правилна нега на кожата на лицето е превенцијата. Не чекајте да ги најдете првите брчки на вашето лице за да почнете да се борите со нив. Грижете се за вашата кожа додека е сеуште млада и свежа за да остане така подолго.

Погодни за оваа намена се производите од козметичката линија Gardenia and rose на РЕФАН, која содржи измивен крем за чистење лице, дневен крем за лице и ноќен крем за лице, како и серум за лице (Може да се користи самостојно или да го подобри ефектот на дневниот и ноќниот крем.), и најнов производ во серијата е Филер за лице РЕФАН со екстракт од Матични клетки од Гарденија и Роза ( и тој може да се користи самостојно или да го нанесете пред нанесување на серумот на лице и следствено дневен, или ноќен крем за лице)
Серијата се базира на екстракт од матични клетки од гарденија и розово масло, чија комбинација е погодна за помлада кожа и кожа склона кон замастување.
Екстрактот од матични клетки Gardenia ја стимулира синтезата на колаген и ги забавува процесите на неговото распаѓање, што доведува до опуштеност на кожата и појава на брчки. Ефикасно помага да се врати здравиот и цврст изглед на кожата.
Скапоцен додаток кој се содржи внатре во производите од серијата Gardenia и rose е маслото од бугарска роза, кое содржи преку 300 состојки и одамна го докажа своето благотворно дејство врз човечкото тело. Погоден за сите типови на кожа, особено чувствителна. Има тонизирачко и затегнувачко дејство на капиларите, како и воопшто на циркулацијата на крвта. Погоден е и за дерматитис и егзема.
Серијата Gardenia и rose на REFAN е дизајнирана да го спречи стареењето и е погодна за сите типови кожа. Освен одделно, сега можете да земете и комплет. комплетот содржи дневен крем за лице, ноќен крем за лице, измивен крем за лице, и серум за лице.
Кремот за чистење на лице е нежен на кожата на лицето и длабински чисти без да ја исуши. Содржи шеа путер, кој омекнува и храни и е погоден за зимските месеци.