10 најдобри парфеми за жени Овен во 2021 година

10 најдобри парфеми за жени Овен во 2021 година

Страсна, импулсивна, бунтовна, слободоумна, ентузијастка, смела, самоуверена, неограничена, жива, забавна, често претприемачки дух, тврдоглава, темпераментна, пркосна – сето тоа е женски овен. Со својата енергија, харизма и динамичност таа е природна лидерка. Она што ја возбудува и ја води напред се новите предизвици и тоа на дневно ниво. Поради темпераментниот карактер знае брзо да влезе во нов предизвик пред да го завши предходниот.10 најдобри парфеми за жени Овен во 2021 година

Нејзиниот лидерски и авантуристички дух знаат да ја направат сакана во друштвото, а на ова се надополнува и нејзината постојана борба за правата на другите и се бори да го пренесе оптимистичкиот став и на својата околина.

Таа е решителна и непоколеблива, знае што сака и кога станува збор за парфем бира парфеми кои само би го зацврстиле нејзиниот темперамент и став.

Нејзин избор на парфеми се оние кои даваат потврда на нејзината харизматичност и самоувереност. Според тимот на Рефан ова се 10 – те најдобри парфеми за жени Овен во 2021 година.

 

Тука преземи ја најновата листа со парфеми!

Интересно е дека и покрај тоа што се динамични и секогаш подготвени за работа и авантура бираат парфеми кои дополнително влијаат на ова однесување, а тоа се цитрусни кои ги стимулира чувствата и емоциите и го стимулираат нашиот мозок. Бираат парфеми кои во својот состав имаат јасмин, ѓумбир, дрвесни ноти и мошус.

10 најдобри парфеми за жени Овен во 2021 година

Топ 10 женски парфеми кои се одраз на смелата, самоуверената и забавна девојка овен:

неодоливо секси, ориентален мирис кој потсетува на смелата Коко Шанел. Апсолутно модерен состав со силен, но изненадувачки свеж карактер. Искрите од свеж и живописен портокал веднаш ги будат сетилата. Ги има сите сосотојки кои ги преферира еден овен, а направени во неодолива впелчатлива варијанта.

парфемкој е претставник на класичната рокенрол интерпретација што треба да ја потенцира темната, мистериозна страна на брендот YSL. Откријте го Блек опиум, рок-мирис полн со мистерија и енергија.

цветна лаванда, сензуална и смела, за жена која гори од живот и за живот, баш како што е едена жена овен, парфем кој е крик на слободата. Без компромис. Неограничена. За силна и смела жена.

Предлози на парфеми за вистинско доживување на пролетта

е длабока изјава за сензуалноста и убавината. Овој парфем има траен интензитет кој е интимен и сензуален; предизвикува зависност, има класична убавина која е безвременска; парфемот пренесува самодоверба без напор и без вештачки способности.

Волшебен мирис, елоквентен, симболизирајќи ја жената која е силна и сигурна во својот шарм; сензуална и женствена, секогаш гламурозна токму како женските припаднички на овен.

Софистициран, но сепак апологетски модерен, овој свеж и цветен женски парфем избива со ноти на цитрус, роза, јасмин и бел мошус и е слоевит врз основа на парфем ванила. Токлму оние состојки кои ги преферира еден овен.

излегува на крајот на август 2018 година како ода на задоволствата и на животот. Замислен е како мирис на енергија, живост и мекост, среќа и добро расположение. Кај овој парфем нотите се наредени по избор на еден типичен овен. На врвот се цитрусните и дрвесните ноти, во средината се флоралните и на крајот доаѓаат ароматично овошните.

Шест златни правила за нанесување на парфем

е претставник на класиката, која во главата ни создава претстава на решителна, шармантна и женствена жена, всушност се парфеми на кои се вртат и мажите и жените. Првиот парфем е елегантен цветен со медитерански темперамент. Мирисот се отвора со свежа и зачинета нота од коријандер, ангелика и каранфилче. Алдехидите се во хармонија со иланг иланг, јасмин и зумбул. Дрвесни ноти од дабска мов, пачули, сандалово дрво, ветивер и тутун се мешаат со оригинални животински ноти (кастореум, цивет и мошус).

10 најдобри парфеми за жени Овен во 2021 година

Другиот предлог на парфем кој припаѓа на класиката е стариот и добро познат Chanel 5. Дали треба овој парфем да се објаснува?

парфемот сјае со интензитет, повикувајќи ги сите жени да го откријат своето вистинско јас, да ги следат своите инстинкти изразувајќи ја својата слобода и зборувајќи со својот ум. Волшебниот мирис ја работи својата магија за да го открие секој индивидуален идентитет.

Тука преземи ја најновата листа со парфеми!

10 најдобри парфеми за жени Овен во 2021 година

Тука преземи ја најновата листа со парфеми!