10 парфеми за жени Бик

10 парфеми за жени Бик

Бикот како земјен знак сака сè во природна форма. Тие се поставени на свој начин и одат напред со свое темпо. Го сакаат само најдоброто и исто така сакаат луксуз. Оттука лесните дрвени мириси, сандаловото дрво, исто така ирисот, розата и магнолијата се многу примамливи за нив. Сакаат парфеми кои будат романтика, сензуалност и посветеност.

10 парфеми за жени Бик

Жена бик

Одлучна, упорна, реална, стабилна, тврдоглава, издржлива и толерантна, одговорна, фокусирана и во секој поглед заводлива – сè само дел од карактеристиките на жената родена во знакот на бик.

Таа учи од грешките и не ја повторува истата грешка по втор пат. Нејзината сила се наоѓа во два победнички квалитети кои ги има – чувствителност и стрпливост. Секогаш добро расположена, но не дозволува никој да манипулира со неа, има цврсти мислења кои тешко се менуваат, затоа не треба да и ги тестираме границите бидејки ќе го разбудите нејзиниот бурен темперамент.

10 парфеми за жени Бик

Од добрите парфеми кои веќе се класифицираат во категоријата „старите добри класични парфеми“ жената бик би одбрала:

  1. Organza – Givenchy

Магична мешавина од класична сензуалност, ориентален парфем кој е цветен, топол, сладок и примамлив

  1. Paloma Picasso

Парфем обожаван од жените повеќе од триесет години…Направен да ги опе сетилата и да открие непознати задоволства и нови сензации.

Тука преземи ја најновата листа со парфеми!

  1. Angel – Mugler

Вистинска палета на мирисни емоции. Весел и преполн со благи мириси на шеќерна волна и чоколадо, но без обзир на изобилството на благи ноти не се доживува како детски туку заведува и привлекува внимание.

  1. Hypnose – Lancome

Заводливи ноти на јасмин и гарденија ги заведуваат вашите сетила, луксузно спакувани ноти кои оддаваат елегантност и магепсувашки шарм.

  1. Addict – Dior

Ориентален мирис со кој ќе се чувствувате слободно и енергично. Ве предизвикува да бидете отворени и свои.

  1. Good Girl – C. Herrera

Секси ориентален мирис кој ви праќа порака дека е многу добро кога сте лоши. Заводлив и привлечен, тоа е парфем кој не дозволува да го замените.

  1. Boss Alive – Hugo Boss

Инспириран од жени кои превземаат смели чекори, дизајниран за уживање во секој момент. Доколку сакате да ја истакнете вашата женственост, а истовремено и силата која ја поседувате, наш предлог е да се обидете со Boss Alive.

  1. Scandal – J.P.G

Сакндалозно привлечен, ве приморува да го сакате. Парфем кој ја истакнува вашата женственост, но исто така го покажува и вашиот цврст каракте и професионалност.

  1. Joy – Dior

Енергичен, живописен и нежен… Мирис на среќа и добро расположение, и едноставно ја буди пролетта во вас.

  1. Gabrielle – Chanel

Го истакнува вашиот бунтвен карактер без да одземе од вашата нежност и елеганција. Апстрактен, цветен парфем кој привлекува.

Тука преземи ја најновата листа со парфеми!

10 парфеми за жени Бик