Тоалетен сапун во вреќичка Јогурт и Розово масло 100gr

98 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Јогурт и Розово масло

САПУН ЈОГУРТ И РОЗОВО МАСЛО

Jогуртот е природен  хидрирач и состојка која ја одржува влажноста, и му дава нежност  и мекост на сапунот.

Розовата вода делува освежувачки, тонизирачки и антиинфламаторно; се добива при дестилација на розов цвет и се одделува од етеричното масло.

Сапунот е со мека и кремаста пена, која нежно и дава на кожата мирис на свежи рози.

Погоден е за сите типови кожа.

100гр.

9 преостанато