Шеќерен ексфолијант за тело Yogurt and Еlderberry 240 gr

362 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Јогурт и бозелови бобинки

Шеќерен ексфолијант за тело 240gr

Неверојатна комбинација на природни кристали од шеќер и природни растителни масла од бадем, кајсија и грозје, со свеж мирис на бобинки.

Исто така е збогатен и со екстракт од овошје од бозел и јогурт со антиоксидативно и антиинфламаторно дејство за дополнителна нега. Како резултат на тоа, кожата е чиста, мазна и свилена на допир.

Екстракт од бозел – има хидрантно и антиоксидативно дејство, го намалува воспалението и ја смирува иритираната кожа.

Концентрат на јогурт – ја навлажнува, омекнува и измазнува сувата и проблематична кожа, благодарение на високата содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Воспалената и зацрвенета кожа се смирува, а сувата и груба кожа е измазнета. Кожата станува мазна и еластична, длабоко хидрирана и ја враќа својата сатенска мекост.

Бадемово масло – Липидниот состав на бадемово масло е најблизок до човекот. Брзо се апсорбира, ја смирува, омекнува и измазнува кожата. Не иритира или предизвикува алергиски реакции.

Масло од јатка од кајсија (Prunus armeniaca) – светло, фино масло со бледо жолтеникава боја. Богато е со незаситени масни киселини – линолеинска, линоленска и олеинска, како и витамини – Е, А, Д и Ф. Маслото од јатка од кајсија е погодно за сите типови на кожа, но има особено добар ефект врз стареење, чувствително, суво и воспалена кожа.

Масло од семе од грозје (Vitis vinifera) – богато со незаситени масни киселини и витамини Е и Д. Тоa е многу финo, погоден за сите типови на кожа и е широко користен како масло за масажа. Лесно се апсорбира во кожата, правејќи ја мазна и без непријатно мрсно чувство на неа.

 

240 гр

9 преостанато