Сапун Queen Rose 120гр

120 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Сапун Queen Rose 120гр

97% природни состоки

Нежен сапун за чувствителна кожа со мека кремаста пена

Збогатено со следниве состојки:

– Розов конкрет – комбинира антиинфламаторни, регенерирачки и лековити својства. Ја омекнува и измазнува кожата. Добиено со екстракција на свежо розово цвеќе. Тестен производ кој исто така содржи есенцијално масло. Се состои од над 166 компоненти.

– Розова вода – има антиинфламаторно, освежувачко и тонично дејство. Ја подобрува циркулацијата на крвта и одржува рамнотежа на водата во метаболизмот на кожата. Добиено со дестилација на розова боја, одделено од есенцијално масло.

– Екстракт од сладок корен – има антиинфламаторно и антисептичко својство. Дополнително ја хидрира кожата и го регулира метаболизмот на вода-сол.

Сапунот има природен мирис на роза, кој го разгалува сетилото за мирис и влијае на сите сетила, со што носи релаксација и го подобрува расположението.

120gr.

9 преостанато