Сапун на килограм Shea/Karité 100gr

90 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Сапун на килограм Shea/Karité 100gr.

Сапун со шеа путер и брашно од семки од грозје.

– Шеа путер – Шеа путерот е природен навлажнувачки крем за кожата и има омекнувачки, подмачкувачки и условувачки својства. Маслото има ефект на преструктуирање на епидермисот и ја одржува еластичноста на кожата. Во сапун, шеа путерот дава финост и изобилство на кремаста сапуница.

– брашно од семе од грозје – Лековитите својства на грозјето и семето од грозје се познати уште од античко време. Богати се со полифеноли – исклучително вредни и лековити супстанции – ги неутрализираат агресивните, слободни радикали во телото и ја штитат кожата од стареење.

Малите честички од семе од грозје дополнително ќе ја ексфолираат и нежно ќе ја масираат вашата кожа.

Секој калап од килограм сапуни може да се исече со нож или специјална гилотина на одделни парчиња, со посакуваната тежина.

Цената е за 100 гр производ

8 преостанато