REGENERATING Ноќен крем за лице 50 мл

750 ден

REGENERATING

Ноќен крем за лице 50ml

Ноќен крем за лице со регенерирачко дејство. Содржи екстракт од матични клетки од гарденија, кој го стимулира производството на колаген и го враќа свежиот изглед на кожата. Во комбинација со хијалуронска киселина, тоа е ефикасно средство за измазнување на фините линии и брчки. Ги залечува несовршеностите и ја регенерира кожата.

Екстракт од матични клетки – ја регенерира опуштената кожа, ја потпомага синтезата на колаген и ги забавува процесите на стареење. Има измазнувачко и тонирачко дејство. Ја враќа еластичноста на кожата, го враќа затегнатиот и здрав изглед.

Хијалуронска киселина – важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Ја активира клеточната делба и ја обновува кожата, ги намалува брчките, додава волумен, ги хидрира ткивата во длабочина.

Сквалан од маслина – природен хидратор, неговата молекуларна структура е аналогна на онаа на човечките липиди и има исклучително добра компатибилност со кожата. Неговата основна функција е да ја одржува природната липидна бариера во добра состојба.

50 ml