REGENERATING Филер за лице 30 мл

750 ден

Ефикасно ја подобрува целокупната состојба на кожата. Формулата содржи вкрстено поврзана хијалуронска киселина, која е локална алтернатива на препаратите за инјектирање. Високо ефикасната француска состојка – екстракт од матични клетки од гарденија – служи за дополнителна регенерација на кожата и нова синтеза на колаген.

Екстракт од матични клеткија регенерира опуштената кожа, ја поддржува синтезата на колаген и ги забавува процесите на стареење. Има ефект на измазнување и тонирање. Ја враќа еластичноста на кожата, го враќа затегнатиот и здрав изглед.

Хијалуронска киселина – важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Ја активира клеточната делба и ја обновува кожата, ги намалува брчките, додава волумен, длабински ги хидрира ткивата.

Начин на употреба: нанесете 2-3 капки на чиста и сува кожа на лицето наутро и навечер, избегнувајќи контакт со очите. 30 мл.