REGENERATING Дневен крем за лице 50 мл

750 ден

REGENERATING

Дневен крем за лице 50ml

Се грижи за кожата во текот на денот, заштитувајќи ја од штетните УВ зраци. Формулата е збогатена со хијалуронска киселина и екстракт од матични клетки од гарденија. Комбинацијата од горенаведените состојки е ефикасно средство за измазнување на фините линии и брчки. Ги залечува несовршеностите и и дава свежина на кожата.

 

Екстракт од матични клетки – ја регенерира опуштената кожа, ја потпомага синтезата на колаген и го забавува процесот на стареење. Има измазнувачки и тонирачки ефект. Ја враќа еластичноста на кожата, го враќа затегнатиот и здрав изглед.

Хијалуронска киселина – важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Ја активира клеточната делба и ја обновува кожата, ги намалува брчките, додава волумен, ги хидрира ткивата во длабочина.

50 ml