Рачно изработен сапун Yogurt and Еlderberry

84 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Јогурт и бозелови бобинки

Рачно изработен сапун Yogurt and Еlderberry 100gr

Сапун со привлечен мирис на бобинки. Обилна и мека пена, овозможуваат нежно чистење на кожата и задоволство во бањата. Погоден за сите типови на кожа.
Збогатен со:

– Екстракт од бозел – има хидрантно и антиоксидативно дејство, го намалува воспалението и ја смирува иритираната кожа.

– Концентрат од јогурт – ја навлажнува, омекнува и измазнува сувата и проблематична кожа, благодарение на високата содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Лицето станува мазно и еластично, длабоко хидрирано и ја враќа својата свилена мекост.

Секој калап од килограми сапуни може да се исече со нож или специјална гилотина на одделни парчиња, со посакуваната тежина.

Цената е за 100 гр

9 преостанато