Путер крем за тело Refan’s Rose 200 мл

447 ден

REFAN’S ROSE

Путер крем за тело

Лесна, хранлива емулзија која ја измазнува и омекнува кожата на телото.

Комбинацијата на органска розова вода од Rosa Damascena и путер од какао длабински ја навлажнува кожата и ја враќа нејзината еластичност. Сувата кожа се храни и хидрира.

Свежото цвеќе на маслодајната Роза Дамасцена се одгледува во еколошки чиста област во близина на селото Тарничене, Казанлушко.

Насадите и почвите од рози не се третираат со пестициди, вештачки ѓубрива и други синтетички препарати.

Начин на употреба: Нанесете на целото тело после бањање со масажни движења до размачкување и впивање.

200 мл