Путер крем за тело Hemp Perfection 200 мл

519 ден

Hemp Perfection

Путер крем за тело 200мл

Хранлива емулзија збогатена со органско масло од коноп, органска розова вода и витамин ПП. Есенцијалните масни киселини содржани во маслото од коноп ја подобруваат еластичноста, ја оживуваат и регенерираат дехидрираната кожа. Погоден е за секој тип на кожа.
ОРГАНСКО МАСЛО ОД КОНОП: Благодарение на неговиот богат состав на масни киселини, ја смирува, навлажнува и ја храни кожата. Содржи палмитинска, стеаринска и есенцијални незаситени масни киселини – омега 3, 6 и 9. Маслото од коноп има многу добра пенетрација, не остава остатоци по нанесувањето и не е масно.
ОРГАНСКА ВОДА РОЗА: Тонира, хидрира и освежува. Тоа помага да се одржи балансот на вода на кожата, правејќи ја мазна и еластична.
ШЕА МАСЛО: богато со витамини и масни киселини. Има подмладувачки ефект поради дејството на витаминот А. Содржи и витамин Е кој ја штити кожата од штетното влијание на околината и дејството на слободните радикали. Го спречува уништувањето на колагенот и појавата на брчки, ги измазнува фините линии и ефикасно се спротивставува на процесот на стареење.
КАКАО МАСЛО: Природен стимуланс кој го забрзува обновувањето на клетките, ја подобрува хидратацијата, додава сјај и ја одржува еластичноста на кожата. Тој е извор на природни антиоксиданси.
ВИТАМИН ПП: Ја намалува загубата на вода и има ефект против стареење, ја измазнува кожата, ја намалува пигментацијата, ја стимулира еластичноста.

200ml