Путер Крем за тело Pomegranate and Papaya 200ml

447 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Pomegranate and Papaya

Путер Крем за тело 200ml.

Богат со природни растителни масла, за секојдневно хранење на кожата со освежителен мирис на калинка и папаја.
Се топи на кожата, ја измазнува и храни во длабочина. Концентратот од јогурт ја враќа водо-солевата рамнотежата на кожата и ја навлажнува подолго време.
Шеа путер – содржи супстанции кои ја стимулираат синтезата на сопствениот колаген, што доведува до подобрување на структурата на кожата за околу 85%. Има уникатни и неверојатно корисни својства за кожата, антиоксидантни својства и ефект против стареење кои ги измазнуваат брчките и го забавуваат процесот на стареење. Има состав близу до себум, што е особено корисно за сува кожа.
Какао Путер – тие го нарекуваат „храна на боговите“ и има уникатни козметички својства. Какао путерот е природен стимуланс – го забрзува метаболизмот на клетките, дава сјај и мазност, ја подобрува хидратацијата и ја одржува еластичноста на кожата.
Концентрат од јогурт – ова е хранлива храна со докажан супериорен ефект врз кожата. Станува мазна и еластична, длабоко хидрирана и ја враќа својата сатенска мекост. Ја навлажнува, омекнува и измазнува сувата и проблематична кожа.
200 мл

 

9 преостанато