Путер крем за раце Passion Fruit 75ml

172 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Passion Fruit

Путер крем за раце 75ml

Путер крем за раце “Passion Fruit” од “Refan” содржи:

Масло од шеа (карите)– Поседува уникатни и неверојатно корисни својства за кожата. Докажано е дека супстанциите содржани во него ја стимулираат синтезата на сопствен колаген, што доведува до подобрување на структурата на кожата од околу 85%.

Концентрат од јогурт – Навлажнува, омекнува и ја измазнува сувата и проблематична кожа. Таа станува мазна и еластична, хидрирана во длабочина и ја враќа сатенската мекост.

Какао путер -поседува уникатни козметички својства. Тоа е природен стимуланс – го забрзува клеточниот метаболизам, ја подобрува влагата, дава сјај и мазност и помага при одржување на еластичноста на кожата.

За секојдневна нега на сува и многу сува кожа на рацете, со вкусна арома на маракуја.

75 ml

9 преостанато