Пилинг сапун-сунѓер Yogurt and Еlderberry 75gr

120 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Пилинг сапун-сунѓер 75gr


Јогурт и бозелови бобинки

Лесна, немасна крема за видливо посјајна кожа. Ја враќа удобноста, длабоко ја хидрира кожата и создава чувство на свиленкаста мекост.

Збогатен со:

– Екстракт од бозел – има хидрантно и антиоксидативно дејство, го намалува воспалението и ја смирува иритираната кожа.

– Концентрат од јогурт – ја навлажнува, омекнува и измазнува сувата и проблематична кожа, благодарение на високата содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Лицето станува мазно и еластично, длабоко хидрирано и ја враќа својата свилена мекост.

Комбинација на примамлива арома, кремаста пена и лесна масажа за вашата кожа.

Сапунот е погоден за сите типови на кожа.

75 гр

7 преостанато