Парфем Refan Limited Blend 55 ml – EXTREME SANTAL инспириран од Noir Extreme-T.Ford

900 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Ориентален, дрвенест мирис почнувајќи со свежи агруми, проследено со топли зачински ноти и смола од анасон. Сензуално и топло сандалово дрво, килибар и ванила, даваат деликатна рамнотежа помеѓу слатка и дрвена арома, со чувство на висока класа и луксуз.

Категорија на парфем: ориентален, дрвенест
Врвни ноти: мандарина-портокал, нероли, шафран, кардамон, морско оревче
Срцеви ноти: смола од анасон, роза, јасмин, цвет од портокал, млечни ноти
Базни ноти: сандалово дрво, ванила килибар, дрвени ноти

55 ml

7 преостанато