Парфем Refan Limited Blend 55 ml – DARK ORCHID инспириран од Black Orchid-T.Ford

900 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Исклучителен почеток од бергамот, црна рибизла и заносен иланг-иланг, хармонично комбиниран со разнобојни ноти од кадифена орхидеја, лотос и загатнати зачински ноти.
DARK ORCHID – мирис кој зрачи со елеганција и финост.

Категорија на парфем: ориентален, зачинет
Врвни ноти: лимон, бергамот, мандарина, црна рибизла
Срцеви ноти: орхидеја, тубероза, јасмин, зачини белешки

Базични ноти: ветивер, пачули, чоколадо, темјан

55 ml

7 преостанато