Парфем Refan Limited Blend 55 ml – CODE ROUGE инспириран од Baccarat Rouge-Maison Kirkdjan

900 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Топла, магнетна арома со ориентален карактер и цветна позадина. Составот на парфемот открива малку зачинета, заситена комбинација од шафран и јасмин, проследена со сензуален килибар. Трагите од кедар и  смола од елка додаваат длабочина на самиот крај на ова мирисно искушение.

Категорија на парфеми: ориентален, цветен

Врв: шафран, црна рибизла, бадем, портокал

Срце: египетски јасмин, зачини, кедар

Основа: килибар, мошус, балсамични ноти, ванила, смолести ноти

55 ml

1 преостанато