Органска розова вода ROSA DAMASCENA 100ml

427 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Органски Води

Органска розова вода ROSA DAMASCENA

Органската вода од роза ROSA DAMASCENA е дестилирана од свежо цвеќе на Роза Дамаскана. Ја тонира и освежува кожата, ја подобрува циркулацијата на крвта и го одржува балансот на водата. Маслото од роза содржано во него има дезинфекциско и анти-бактериско дејство.
Има класичен мирис на Роза Дамаскана. Доаѓа во темно шише со спреј, погодно за употреба. Темното стакло го штити производот од сончева светлина и ги продолжува неговите својства. Пакувањето не дозволува контаминација на содржината и е крајно практично.
Начин на употреба: нанесете ја розовата вода директно на кожата.

100 мл

9 преостанато