Органска розова вода ROSA CENTIFOLIA 100ml

427 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Органски Води

Органска розова вода ROSA CENTIFOLIA

Органската вода Роза Центифолија е дестилирана од свежо цвеќе на Роза Центифолија. Има смирувачки ефект, ја подобрува состојбата на кожата и ја штити од сушење. Чисти, омекнува и навлажнува.
Има нежен овошен-цветен, розов мирис. Доаѓа во темно шише со спреј, погодно за употреба. Темното стакло го штити производот од сончева светлина и ги продолжува неговите својства. Пакувањето не дозволува контаминација на содржината и е крајно практично.
Начин на употреба: нанесете ја розовата вода директно на кожата.

100 мл

9 преостанато