Ноќен крем за лице Refan’s Rose

377 ден

Нега на лице со нежна формула за интензивно хидрирана кожа во текот на ноќта.

Комбинацијата на органска вода од роза од Роса Дамаскана и витамин Е хидрат и ја смирува кожата на лицето. Дава свилено чувство и мекост.

Свежите цвеќиња на маслото Роза Дамаскана се одгледуваат во еколошки чиста област во близина на селото Тарничен, регионот Казанлак. Растителни растенија и почви не се третираат со пестициди, ѓубрива и други синтетички препарати.

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Навечер нанесете ја на чиста и сува кожа со лесни кружни движења.
50 мл