Ноќен крем за лице Queen Rose

370 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Екстрактите од сладок корен, слез и равнец ја смируваат, хидратираат и заздравуваат. Бадемово масло и маслото од семки од грозје се впиваат брзо и длабоко во кожата и ја омекнуваат и негуваат. Не содржи парфеми и синтетички бои.

Ги комбинира против-воспалителните својства на розовото етерично масло и розовиот конкрет, со незаменливи за одржување на кожата во текот на ноќта, биолошко активни супстанци. Витамините А и Е ги регенерираат оштетените делови и ги нормализираат функциите на кожата.

Се нанесува навечер на добро исчистена кожа на лицето.

30 ml

9 преостанато