Ноќен крем за лице Hemp Perfection 50 мл

490 ден

Hemp Perfection

Ноќен крем за лице 50ml

Збогатена формула со органско масло од коноп, органска розова вода и витамин Е. Есенцијалните масни киселини содржани во маслото од коноп ја подобруваат еластичноста, ја оживуваат и регенерираат дехидрираната кожа. Погоден за секој тип на кожа.

ОРГАНСКО МАСЛО ОД КОНOП: Благодарение на неговиот богат состав на масни киселини, ја смирува, навлажнува и ја храни кожата. Содржи палмитинска, стеаринска и есенцијални незаситени масни киселини – омега 3, 6 и 9. Маслото од коноп има многу добра пенетрација, не остава остатоци по нанесувањето и не е масно.
ОРГАНСКА ВОДА РОЗА: Тонира, хидрира и освежува. Тоа помага да се одржи балансот на вода на кожата, правејќи ја мазна и еластична.
ВИТАМИН Е – Широко се користи во козметиката поради силните заштитни функции што ги извршува. Ја подобрува епителизацијата и ја зголемува ензимската активност во кожата. Ги успорува процесите на предвремено стареење на кожата предизвикани од УВ-зрачењето, покажувајќи антиоксидантни својства и намалувајќи го бројот на оштетените клетки.

50ml