MOISTURIZING Серум за лице 100 мл

750 ден

MOISTURIZING

Серум за лице

Конзистентност слична на гел со висока содржина на активни состојки и магнетен мирис на нежна роза, погоден за сите типови на кожа. Содржи екстракт од полжав кој ги стимулира клеточните функции и ја поддржува регенерацијата на кожата и концентрат од гел од алое вера за враќање на удобноста и хидратација на дермисот.
  • Екстракт од полжав – едно од најефикасните средства за регенерација на кожата, благодарение на неговите вредни компоненти ја подобрува синтезата на протеините, хидрира и го забавува стареењето. Нејзината главна особина е да ја активира кожата преку стимулирање на клеточните функции и на тој начин ја обновува и заздравува. Содржи многу вредни компоненти за неа: алантоин, колаген, еластин, гликолна киселина, хијалуронска киселина, протеини итн.

 

  • Гел-концентрат од алое вера – содржи над 150 состојки кои ги одредуваат неговите неверојатни својства. Тоа се над 12 витамини – А, Е, Б1, Б2, Б3, Б12 итн., минерали – калиум, калциум, магнезиум, селен, бакар, хром, цинк, фосфор итн., танини и над 18 амино киселини. Покажува силни регенерирачки својства во случај на воспаленија на кожата и е исто така познат по својата долготрајна хидратација на кожата.
Начин на употреба: нанесете со нежни движења на тапкање, како основа пред дневниот или ноќниот крем, на чиста и сува кожа на лицето.
100 мл.