MOISTURIZING Путер крем за тело 200 мл

940 ден

MOISTURIZING

Путер крем за тело

КОНЦЕНТРАТ НА ГЕЛ ОД АЛОЕ ВЕРА И ЕКСТРАКТ ОД ПОЛЖАВ
Емулзијата е погодна за сите типови на кожа.
Концентратот на гел од алое вера ја враќа удобноста и го хидрира дермисот, богат со витамини, елементи во трагови и амино киселини. Во комбинација со екстракт од полжав, ги стимулира функциите на клетките, ја поддржува регенерацијата на кожата и ги забавува процесите на стареење.
  • Екстракт од полжав – едно од најефикасните средства за регенерација на кожата, благодарение на неговите скапоцени компоненти ја подобрува синтезата на протеините, хидрира и го забавува стареењето. Нејзината главна особина е да ја активира кожата преку стимулирање на клеточните функции и на тој начин ја обновува и заздравува. Содржи многу вредни компоненти за неа: алантоин, колаген, еластин, гликолна киселина, хијалуронска киселина, протеини итн.
  • Гел-концентрат од алое вера – содржи над 150 состојки кои ги одредуваат неговите неверојатни својства. Тоа се над 12 витамини – А, Е, Б1, Б2, Б3, Б12 итн., минерали – калиум, калциум, магнезиум, селен, бакар, хром, цинк, фосфор итн., танини и над 18 амино киселини. Покажува силни регенерирачки својства во случај на воспаленија на кожата и е исто така познат по својата долготрајна хидратација на кожата.
  • Какао путер – природен стимуланс кој го забрзува обновувањето на клетките, ја подобрува хидратацијата, дава сјај и мазност и ја одржува еластичноста на кожата. Тој е извор на природни антиоксиданси.
Употреба: нанесете на добро исчистена кожа и масирајте додека не се апсорбира целосно.
200 мл.