MOISTURIZING Ноќен крем за лице 50 мл

750 ден

MOISTURIZING

Ноќен крем за лице

Специјално развиен со нова полесна формула.
Лесно и брзо се апсорбира, не остава зад себе мрсни траги на кожата на лицето. Содржи концентрат од гел од алое вера, богат со витамини, елементи во трагови и амино киселини, кој ја враќа удобноста и го хидрира дермисот. Во комбинација со екстракт од полжав, кожата се обновува.
  • Екстракт од полжав – едно од најефикасните средства за регенерација на кожата, благодарение на неговите скапоцени компоненти ја подобрува синтезата на протеините, хидрира и го забавува стареењето. Нејзината главна особина е да ја активира кожата преку стимулирање на клеточните функции и на тој начин ја обновува и заздравува. Содржи многу вредни компоненти за неа: алантоин, колаген, еластин, гликолна киселина, хијалуронска киселина, протеини итн.
  • Гел-концентрат од алое вера – содржи над 150 состојки кои ги одредуваат неговите неверојатни својства. Тоа се над 12 витамини – А, Е, Б1, Б2, Б3, Б12 итн., минерали – калиум, калциум, магнезиум, селен, бакар, хром, цинк, фосфор итн., танини и над 18 амино киселини. Покажува силни регенерирачки својства во случај на воспаленија на кожата и е исто така познат по својата долготрајна хидратација на кожата.
  • Витамин Е – широко се користи во козметиката поради силните заштитни функции што ги извршува. Ја подобрува епителизацијата и ја зголемува ензимската активност во кожата. Ги успорува процесите на предвремено стареење на кожата предизвикани од УВ зрачењето, покажувајќи антиоксидантни својства и намалувајќи го бројот на оштетените клетки. Антивоспалителни и хидратантни.
  • Сквалан од маслиново – природен хидратантен крем, неговата молекуларна структура е аналогна на онаа на човечките липиди и има исклучително добра компатибилност со кожата. Неговата главна функција е да ја одржува природната липидна бариера во добра состојба.
Начин на употреба: нанесете на добро исчистена кожа и масирајте додека не се апсорбира целосно.
50 мл.