Maison Refan – VANILLE FUMÉE 55ml Niche Perfume

2,700 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

VANILLE FUMÉE

Ориентален, зачинет

Extrait de parfum 23%

Мирисна, зачадена ванила во комбинација со класичен тутун и богати зачини, кои потсетуваат на луксузниот мирис на англискиот џентлменски клуб, достапно само за привилегираните – модерни, богати и опојни. Создава чувство на самодоверба и сила.

Почетокот на зачинетите и ароматични ноти постепено го отстапува местото на моќните акорди на цвет и лисја од тутун, ѓумбир, проследено со мека патека од ванила-какао, збогатена со топлата сладост на кремаста тонка. Иконски мирис кој остава траен впечаток.

55 мл.

Врв: листови од тутун, зачинети ноти

Срце: тонка, цвет од тутун, ѓумбир, какао

База: дрвени ноти, ванила