Maison Refan – TUBEREUSE D’ORIENT 55ml Niche Perfume

2,700 ден

⭐⭐⭐⭐⭐
Extrait de parfum 23%
Ориенталeн, цветeн, опоjни цветови
Мирис со карактер кој елегантно опфаќа ориентален идентитет. Тоа е мирисен превод на ориентален дворец, каде што извонредните орнаменти и раскошната декорација се спојуваат со опојните ароми од цветните градини за да станат едно.
Сладок мирис со ориентална душа обоена со цветна мекост. Вашите мисли ве превезуваат во палатата на шеикот и се предавате на покорното влијание на скапоцениот лабданум, опојната тубероза и шафран, вешто комбинирани со јасмин, мошус и роза од Дамаск и длабока, смирувачка основа од агарoово дрво, пачули и сандалово дрво.
Нотите на зачаден темјан и смирна, збогатени со мало животинско присуство, му даваат густина и еротика.
Со секое вдишување добивате различен мирис и старо производственото патување продолжува.
Ова е навистина одличен, убав, моќен и интензивен мирис кој не може да се заборави.
55 мл.

 

Топла, магнетна арома со ориентален карактер и цветна позадина. Составот на парфемот открива малку зачинета, заситена комбинација од шафран и јасмин, проследена со сензуален килибар. Трагите од кедар и  смола од елка додаваат длабочина на самиот крај на ова мирисно искушение.

Категорија на парфеми: ориентален, цветен

Врв: шафран, црна рибизла, бадем, портокал

Срце: египетски јасмин, зачини, кедар

Основа: килибар, мошус, балсамични ноти, ванила, смолести ноти

 

1 преостанато