Maison Refan – L’AMOUR DE PARIS Eau de parfum Intense 55ml

2,100 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

L’AMOUR DE PARIS

Цветен, дрвенест

 Eau de parfum Intense

Пенлив, цветно-дрвенест мирис инспириран од легендарниот град на љубовта. Започнувајќи со свежи ноти на лимон и мандарина, потоа се открива уникатниот карактер на розата Дамаскена – богата, софистицирана и убава. Нотите на зачинет розов бибер и нежен пачули додаваат неочекуван пресврт, предизвикувајќи толку ретко чувство, како патување до нова дестинација.

Парфем со силна индивидуалност, природен и елегантен со неодолива магија и модерен стил.

Врв: цитрусно овошје, лимон

Срце: роза дамаскана

База: пачули, розов бибер