Maison Refan – GRANDE NUIT Eau de parfum Intense 55ml

2,100 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

GRANDE NUIT

Ориентален, дрвенест

 Eau de parfum Intense

Познавачите на софистицирани ориентални мириси ќе ја ценат сета величественост на овој унисекс мирис.

Почетокот на парфимериската пирамида при првото прскање ги открива шармантните ноти од мед и смола на шпанскиот лабдан, кои непречено преминуваат во ноти на кожен, сладок, смирувачки бензоин во срцето. Заводлива тонка со леснотија и воздух на сладост го освојува просторот. Бујна ванила, суптилни млечни ноти и неверојатен топол килибар оставаат зад себе незаборавна патека.

Врв: лабданум, портокал

Срце: бензоин сиам

База: килибар, кедар, мошус, тонка, ванила