Maison Refan – FLEUR HYPNOTIQUE Eau de parfum Intense 55ml

2,100 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

FLEUR HYPNOTIQUE

Цветен, овошен

 Eau de parfum Intense

Влијателен и опоен мирис, со нежен цветен и интензивен мошусен, унисекс карактер.

Создаден како интерпретација на духот на модерната жена, и софистицирана и заводлива, каде традицијата и модерноста одат рака под рака.

Горните ноти на светлиот, енергичен бергамот, сочна праска и егзотично личи. Во срцето, богатата сладост на јасмин се среќава со свежата убавина на божур и светлина, бел цвет од портокал, додавајќи густина и длабочина. Основата од дрвени ноти, мошус и мов, го одржува хипнотичкиот, опоен ефект во живот со часови, правејќи да мирисате повторно и повторно.

Врв: личи, бергамот, праска

Срце: јасмин, нероли, божур

База: мошус, дрвени ноти