Крем за раце Yogurt and Еlderberry 75ml

164 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Јогурт и бозелови бобинки

Крем за раце 75ml

Лесен, немасен крем за видливо поубави раце.

Ја омекнува, измазнува и обновува кожата.

Збогатено со:

Екстракт од бозел – има хидрантно и антиоксидативно дејство, го намалува воспалението и ја смирува иритираната кожа.

Концентрат на јогурт ја навлажнува, омекнува и измазнува сувата и проблематична кожа, благодарение на високата содржина на липиди, протеини, минерали и витамини. Станува мазно и еластично, длабоко хидрирано и ја враќа својата свилена мекост.

Витамин Е – ги штити клетките од штетните влијанија на околината дејствувајќи како антиоксиданс и антиинфламаторно.

Провитамин Б5 – Ја хидрира кожата, ја стимулира епителизацијата, има антиинфламаторно дејство. Тој игра суштинска улога во метаболизмот на клетките.

 

75 мл

9 преостанато