HYDRATING серум за лице 100 мл

750 ден

HYDRATING

Серум за лице

Лесна гел-текстура со висока содржина на хијалуронска киселина, дијамантски прав и природна розова вода за долготрајна хидратација на кожата.
Дијамантски прав  – длабински ја хидрира и ја подобрува удобноста на кожата, осветлувајќи ја и освежувајќи ја кожата.
Хијалуронска киселина – важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Ја активира клеточната делба и ја обновува кожата, ги намалува брчките, додава волумен, длабински ги хидрира ткивата.
Природна розова вода – има благотворно и антиинфламаторно дејство. Ја тонизира и освежува кожата на лицето, ја подобрува циркулацијата на крвта и го одржува балансот на водата.
Начин на употреба: нанесете со нежни движења на тапкање, како основа пред дневниот или ноќниот крем, на чиста и сува кожа на лицето.
100 мл.