HYDRATING измивен гел за лице 150 мл

450 ден

HYDRATING

Измивен гел за лице

Нежно ја отстранува шминката и нечистотиите од кожата без да ја исуши. Ги чисти порите и го спречува нивното затнување. Содржи Д-пантенол, екстракт од дијамант и хијалуронска киселина, состојки кои дополнително ја хидрираат и омекнуваат кожата.
Дијамантска пудра – нежно го ексфолира епидермисот, длабоко ја хидрира и ја подобрува удобноста на кожата, осветлувајќи ја и освежувајќи ја кожата.
Хијалуронска киселина – важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Ја активира клеточната делба и ја обновува кожата, ги намалува брчките, додава волумен, длабински ги хидрира ткивата.
Д-пантенол – ја хидрира кожата, ја стимулира епителизацијата, има антиинфламаторно дејство. Исто така, игра суштинска улога во клеточниот метаболизам.
Начин на употреба: Нанесете на навлажнета кожа на лицето, вратот и деколтето. Масирајте со нежни движења, а потоа исплакнете со вода.
150 мл.