HYDRATING Интензивен хидрирачки ноќен крем за лице 50 мл

900 ден

HYDRATING

Интензивен хидрирачки ноќен крем за лице

Уникатна формула од шест активни состојки за долготрајна и моќна хидратација на кожата во текот на ноќта.
  • Дијамантски прав – длабински ја хидрира и ја подобрува удобноста на кожата, осветлувајќи ја и освежувајќи ја кожата.
  • Хијалуронска киселина – важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Ја активира клеточната делба и ја обновува кожата, ги намалува брчките, додава волумен, длабински ги хидрира ткивата.
  • Колаген – ја подобрува еластичноста на кожата и ги намалува фините линии. Формира флексибилна мрежа која и дава еластичност и сила на кожата.
  • Витамин Е – широко се користи во козметиката поради силните заштитни функции што ги извршува. Ја подобрува епителизацијата и ја зголемува ензимската активност во кожата. Ги успорува процесите на предвремено стареење на кожата предизвикани од УВ зрачењето, покажувајќи антиоксидантни својства и намалувајќи го бројот на оштетените клетки. Антивоспалителни и хидратантни.
  • Сквалан од маслинка – природен хидратантен крем, неговата молекуларна структура е аналогна на онаа на човечките липиди и има исклучително добра компатибилност со кожата. Неговата главна функција е да ја одржува природната липидна бариера во добра состојба.
  • Органско арганово масло – има богат состав на масни киселини кои помагаат за одржување на кожата на здрав начин, успешно борејќи се со дехидрација и губење на еластичноста во неа. Аргановото масло е богато со стероли, суштински елемент во најоддалечениот слој на човечката кожа.
Начин на употреба: нанесете на добро исчистена кожа и масирајте додека не се апсорбира целосно.
50 мл.