HYDRATING Гел-крем бустер за лице и околу очите 50 мл

900 ден

HYDRATING

Гел-крем бустер за лице и околу очите

Лесна гел-крем формула од шест активни состојки за долготрајна и моќна хидратација на кожата околу очите и лицето.

  • Дијамантски прав – длабински ја хидрира и ја подобрува удобноста на кожата, осветлувајќи ја и освежувајќи ја кожата.
  • Хијалуронска киселина – важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Ја активира клеточната делба и ја обновува кожата, ги намалува брчките, додава волумен, длабински ги хидрира ткивата.
  • Бисаболол – ја смирува кожата, има бактерицидно и антиинфламаторно дејство.
  • Витамин Е – широко се користи во козметиката поради силните заштитни функции што ги извршува. Ја подобрува епителизацијата и ја зголемува ензимската активност во кожата. Ги успорува процесите на предвремено стареење на кожата предизвикани од УВ зрачењето, покажувајќи антиоксидантни својства и намалувајќи го бројот на оштетените клетки. Антивоспалителни и хидратантни.
  • Сквалан од маслинка – природен хидратантен крем, неговата молекуларна структура е аналогна на онаа на човечките липиди и има исклучително добра компатибилност со кожата. Неговата главна функција е да ја одржува природната липидна бариера во добра состојба.
  • Природна розова вода – има благотворно и антиинфламаторно дејство. Ја тонизира и освежува кожата на лицето, ја подобрува циркулацијата на крвта и го одржува балансот на водата.
Начин на употреба: нанесете на добро исчистена кожа и масирајте додека не се апсорбира целосно.
50 мл.