HYDRATING Дневен крем за лице 50 мл

750 ден

HYDRATING

Дневен крем за лице

Хидратантна крема за лице со дијамантски прав, хидролизиран колаген, хијалуронска киселина и витамин Е. Комбинација од состојки кои трајно ја хидрираат кожата на лицето, даваат еластичност и мазни фини линии.
  • Дијамантски прав – длабински ја хидрира и ја подобрува удобноста на кожата, осветлувајќи ја и освежувајќи ја кожата.
  • Хијалуронска киселина – важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Ја активира клеточната делба и ја обновува кожата, ги намалува брчките, додава волумен, длабински ги хидрира ткивата.
  • Колаген – ја подобрува еластичноста на кожата и ги намалува фините линии. Формира флексибилна мрежа која и дава еластичност и сила на кожата.
  • Витамин Е – широко се користи во козметиката поради силните заштитни функции што ги извршува. Ја подобрува епителизацијата и ја зголемува ензимската активност во кожата. Ги успорува процесите на предвремено стареење на кожата предизвикани од УВ зрачењето, покажувајќи антиоксидантни својства и намалувајќи го бројот на оштетените клетки. Антивоспалителни и хидратантни.
Употреба: Нанесете на добро исчистена кожа и масирајте додека не се апсорбира целосно.
50 мл.