Хидратантна маска за лице 75 мл

217 ден

Хидратантна маска за лице

Ги чисти и отстранува нечистотиите, оставајќи зад себе чувство на кадифена мекост. Калта од Мртво Море нежно ја ексфолира кожата на лицето и ги отстранува мртвите клетки, ги чисти порите во длабочина и го апсорбира вишокот на себум. Во комбинација со никотинамид, ги нормализира функциите на сувата кожа и промовира подобра хидратација.
Употреба: Нанесете ја маската на влажно лице со нежни движења на масажа, избегнувајќи ја областа околу очите. Оставете да делува 10 минути, а потоа исплакнете темелно со вода.
Користете 1-2 пати неделно.
75мл