Гел за миење лице “Refan’s Rose”

377 ден

Содржи органска вода од роза од Роза Дамаскана, која ја навлажнува и ја смирува кожата. Нежно ги отстранува нечистотиите без сушење на кожата. Полилактичката киселина ексфолира и длабоко ги чисти порите, отстранувајќи го вишокот на себум.
Свежите цвеќиња на маслото Роза Дамаскана се одгледуваат во еколошки чиста област во близина на селото Тарничен, регионот Казанлак. Растителни растенија и почви не се третираат со пестициди, ѓубрива и други синтетички препарати.
НАЧИН НА УПОТРЕБА: Нанесете на влажна кожа на лицето, вратот и деколтето. Масажа со нежни движења, а потоа исплакнете со вода.
100 мл