Филер за лице NIACINAMIDE

377 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Филери за лице – Рефан

Филер за лице NIACINAMIDE

Никотинамид го регулира производството на себум, го забрзува обновувањето на кожата со стимулирање на формирање на колаген и еластин. Ги нормализира функциите на сува кожа, ги прави порите помалку видливи и го осветлува тенот. Исто така познат како ВИТАМИН Б3 и ВИТАМИН ПП. Филерот може да се користи самостојно или пред дневниот и ноќниот крем за лице. Комбинирајте со производи од серијата „АНТИСТРЕС“ од РЕФАН.
За оптимален ефект, користете пред крем.
Начин на употреба: Нанесете 2-3 капки на чиста и сува кожа наутро и навечер, избегнувајќи контакт со очи.
10 ml

10 преостанато