Филер за лице HYALURONIC ACID

377 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Филери за лице – Рефан

Филер за лице HYALURONIC ACID

Високата концентрација на хијалуронска киселина обезбедува трајна хидратација на кожата, регенерација на клетките, ја зголемува еластичноста и ги измазнува фините брчки. Важна компонента на сврзното ткиво што го исполнува меѓуклеточниот простор. Филерот може да се користи самостојно или во комбинација со производите од серијата „HYALURONIC ACID“ – дневен, ноќен крем и серум за лице. За оптимален ефект, користете пред крем.
Начин на употреба: Нанесете 2-3 капки на чиста и сува кожа наутро и навечер, при што ќе избегнувате контакт со очите.
10 ml

10 преостанато