Филер за лице GARDENIA STEM CELLS

377 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Филери за лице – Рефан

Филер за лице GARDENIA STEM CELLS

Содржи високо ефективна француска состојка – екстракт од матични клетки гарденија, кој ја регенерира свиснатата кожа на лицето. Ја поддржува синтезата на колаген и го забавува процесот на стареење. Има ефект на мазнење и тонирање. Ја враќа еластичноста на кожата, го враќа цврстиот и здрав изглед. Филерот може да се користи самостојно или во комбинација со производите од серијата „GARDENIA AND ROSE“ – дневен, ноќен крем и серум за лице. За оптимален ефект, користете пред крем.
Начин на употреба: Нанесете 2-3 капки на чиста и сува кожа наутро и навечер, при што ќе избегнувате контакт со очите.
10 ml

9 преостанато