Ексфолиjант за тело Pomegranate and Papaya 240g

387 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Pomegranate and Papaya

Шеќерен ексфолијант за тело 240 g.

Пилингот за тело Калинка и Папаја е возбудлива комбинација на природни кристали од шеќер, природни растителни масла и нежна пена со арома на калинка и папаја.
Ги отстранува мртвите клетки, го стимулира дишењето на кожата и помага да се ослободи телото од токсини.
Содржи:
Масло од семки од грозје (Vitis vinifera) – богато со незаситени масни киселини и витамини Е и Д. Тој е многу фин, погоден за сите типови на кожа и е широко користен како масло за масажа. Лесно се апсорбира во кожата, правејќи ја мазна и без непријатно мрсно чувство на неа.
Масло од семки од кајсија (Prunus armeniaca) – светло, фино масло со бледо жолтеникава боја. Богато е со незаситени масни киселини – линолеинска, линоленска и олеинска, како и витамини – Е, А, Д и Ф. Маслото од јатка кајсија е погодно за сите типови на кожа, но има особено добар ефект врз стареење, чувствителна, сува и воспалена кожа.
Бадемово масло – липидниот состав на бадемово масло е најблиску до човекот. Брзо се апсорбира, ја смирува, омекнува и измазнува кожата. Не иритира и не предизвикува алергиски реакции
240 гр

240g

9 преостанато