Дневен крем за лице Queen Rose

457 ден

⭐⭐⭐⭐⭐

Кремот обезбедува природна заштита против штетното дејство на UV зраците, благодарение на  витаминот Е кој е вклучен во составот.

Богатството од козметички својства се дополнуваат со анти воспалителните својства на екстрактите од сладок корен и липа, создаваат целосно чувство на удобност. Не содржи парфеми и синтетички бои.

Нежен кон кожата, со висока содржина на природно розово масло и розов конкрет, комбинирани со потхранувачки  и хидратирачки состојки.

Содржи состојка блиска до составот на себумот на кожата, бадемово масло и масло од семки од грозје  кои се впиваат брзо и длабоко во кожата кои се грижат за нејзината еластичност и мекост.

Се нанесува наутро врз добро исчистена кожа на лицето
50 ml

9 преостанато