Дневен крем за лице Hemp Perfection 50 мл

490 ден

Hemp Perfection

Дневен крем за лице 50ml

Ултра хранлива крема за лице збогатена со органско масло од коноп и органска розова вода. Комбинацијата на двете активни состојки ја балансира мрсната кожа и ја смирува. Погоден за секој тип на кожа.

ОРГАНСКО МАСЛО ОД КОНОП: Благодарение на неговиот богат состав на масни киселини, ја смирува, навлажнува и ја храни кожата. Содржи палмитинска, стеаринска и есенцијални незаситени масни киселини – омега 3, 6 и 9. Маслото од коноп има многу добра пенетрација, не остава остатоци по нанесувањето и не е масно.
ОРГАНСКА ВОДА РОЗА: Тонира, хидрира и освежува. Тоа помага да се одржи балансот на вода на кожата, правејќи ја мазна и еластична.

50ml