Calmness Шампон за коса и тело 250 мл

260 ден

Calmness

Шампон за коса и тело

Шампон за коса и тело со топол дрвенест мирис на кедар, свеж цитрус и зачини.
Содржи екстракт од зелен чај со тонирање, кондиционирање и антиоксидантно дејство. Шампонот ја враќа виталноста и сјајот на косата. Кожата е хидрирана и омекната.
Погоден за секојдневна употреба.
Содржи:
Екстракт од зелен чај – стекна широка популарност низ целиот свет поради неговите исклучително корисни квалитети, кои се должат на антиоксидансите што ги содржи, наречени полифеноли. Тоа се главно катехини. Благодарение на овие состојки, екстрактот од зелен чај делува поволно против штетното дејство на УВ зраците, штити од предвремено стареење на кожата и има антиинфламаторно дејство.
250 мл.