Calmness Путер за тело 200 мл

447 ден

Calmness

Путер за тело

Дава целосна удобност на кожата. Комбинацијата на активни состојки го враќа балансот на водата, ја хидрира и ја прави кожата мека и еластична.
Шеа путер – богат со витамини и масни киселини. Има подмладителен ефект, што се должи на дејството на витаминот А. Витаминот F е од особено значење за одржување на здрава и убава кожа. Големото количество на витамин Е во него помага да се заштити од влијанието на околината и дејството на слободните радикали. Го спречува уништувањето на колагенот и појавата на брчки, ги измазнува фините линии и ефикасно се спротивставува на процесот на стареење. Шеа путерот има силно омекнувачки ефект на груба, сува и лушпеста кожа.
Какао путер – природен стимуланс кој го забрзува обновувањето на клетките, ја подобрува хидратацијата, дава сјај и мазност и ја одржува еластичноста на кожата. Тој е извор на природни антиоксиданси.
Витамин Б3 – го намалува губењето на вода и има ефект против стареење, ја измазнува кожата, ја намалува пигментацијата, ја стимулира еластичноста.
200 мл.