Calmness Пилинг сапун-сунѓер 75 гр.

120 ден

Calmness

Пилинг Сапун-сунѓер

Сапун со топол дрвен мирис на кедар, свеж цитрус и зачини.
Содржи екстракт од зелен чај со освежувачки и антиоксидативен ефект.
Наменет е за секојдневна хигиена од секаков тип на кожа.
Содржи:
Етерично масло од портокал – Афродизијак со силно дејство на сетилата – носи топлина, виталност, среќа и сензуалност. Маслото од портокал е познато како едно од маслата со најсилни ефекти врз расположението и среќата. Има оживувачко дејство и помага за подигнување на расположението, штити од депресија и го опушта умот по секојдневниот стрес.
Екстракт од зелен чај – Доби широка популарност низ светот поради неговите исклучително корисни квалитети, кои се должат на антиоксидансите што ги содржи, наречени полифеноли. Тоа се главно катехини. Благодарение на овие состојки, екстрактот од зелен чај делува поволно против штетното дејство на УВ зраците, штити од предвремено стареење на кожата и има антиинфламаторно дејство.
75 гр.