Calmness Билен сапун 120 гр.

150 ден

Calmness

Билен Сапун

Билен сапун збогатен со етерично масло од портокал и екстракт од зелен чај.
Мирисно парче природа во вашата бања.
Сапун со топол дрвен мирис на кедар, свеж цитрус и зачини.
Содржи:
Етерично масло од портокал – Афродизијак со силно дејство на сетилата – носи топлина, виталност, среќа и сензуалност. Маслото од портокал е познато како едно од маслата со најсилни ефекти врз расположението и среќата. Има оживувачко дејство и помага за подигнување на расположението, штити од депресија и го опушта умот по секојдневниот стрес.
Екстракт од зелен чај – Доби широка популарност низ светот поради неговите исклучително корисни квалитети, кои се должат на антиоксидансите што ги содржи, наречени полифеноли. Тоа се главно катехини. Благодарение на овие состојки, екстрактот од зелен чај делува поволно против штетното дејство на УВ зраците, штити од предвремено стареење на кожата и има антиинфламаторно дејство.
120 гр.